Pocztówki przedwojenne

Kiedyś, gdy nie było jeszcze telefonów i internetu, a komunikacja między ludźmi opierała się na wymianie listów lub telegramów, z każdej podróży czy wyjazdu do innego miasta wysyłało się pocztówki. Obok wakacyjnych pozdrowień funkcjonowały (dziś już rzadziej) kartki okolicznościowe . Kilka zdań zapisanych na tylnej stronie kolorowej lub czarn...

Kiedyś, gdy nie było jeszcze telefonów i internetu, a komunikacja między ludźmi opierała się na wymianie listów lub telegramów, z każdej podróży czy wyjazdu do innego miasta wysyłało się pocztówki. Obok wakacyjnych pozdrowień funkcjonowały (dziś już rzadziej) kartki okolicznościowe . Kilka zdań zapisanych na tylnej stronie kolorowej lub czarno-białej karteczki, ułatwiało kontakt i umożliwiało podtrzymanie relacji międzyludzkich. Stąd ogromna popularność kartek pocztowych. Wysyłane do rodziny, przyjaciół czy dalszych znajomych z kraju i zagranicy pocztówki stanowiły cenną pamiątkę, dlatego większość otrzymanych kartek zostawiało się z sentymentu. Dziś, znajdując je w zakątkach mieszkania, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile mogą być warte. Szczególnie jeśli chodzi o pocztówki przedwojenne.

Dla fascynatów historii

Sklep Klaser55 to miejsce, w którym spotykają się miłośnicy pocztówek, ale nie tylko – interesują nas również monety, odznaki wojskowe czy militaria – wszystko, co może wejść w posiadanie osoby zainteresowanej historią. Chętnie skupujemy pocztówki przedwojenne, aby następnie sprzedać je fascynatom historii. Wychodzimy z założenia, że stare pocztówki pamiętające dawno minione czasy, to jedne z ciekawszych pamiątek, które posiadają nie tylko wartość sentymentalną, ale także finansową czy historyczną. Z pozoru nic nieznacząca makulatura może okazać się wartościowa z punktu widzenia kolekcjonerskiego. Zdjęcie, rysunek, znaczek pocztowy, a czasem tylko kilka zdań zapisanych z tyłu – nigdy nie wiadomo, który z elementów pocztówek przedwojennych okaże się najcenniejszy dla filokartystów. Samemu trudno jest ocenić rzeczywistą wartość przedmiotu, jednak od tego są fachowcy zatrudnieni w sklepie Klaser55. Ich rzetelność oraz wysokie kwalifikacje sprawiły, że zyskaliśmy zaufanie Klientów.

Jaką wartość mogą mieć stare pocztówki przedwojenne?

Okazuje się tymczasem, że takie kartki pocztowe, o których istnieniu nie mamy nawet pojęcia, niosą za sobą bardzo dużą wartość. Nie chodzi tutaj oczywiście tylko o sentyment, ale także o wartość dokumentalną oraz artystyczną. W wielu przypadkach na kartkach sprzed dekad możemy znaleźć fascynujące motywy, zapomniane zabytki czy niewidziane do tej pory zdjęcia. Stare pocztówki przedwojenne mają ogromną wartość historyczno-dokumentalną – często przedstawiają miejsca czy budynki, które nie przetrwały do dzisiaj lub miasta z panoramą sprzed modernizacji. Dzięki starym pocztówkom można przywołać minioną rzeczywistość, co jest szczególnie istotne dla historyków czy pasjonatów przeszłości. Pocztówki przedwojenne oddają ducha dawnych czasów i niepowtarzalny klimat, ale mogą również stanowić nietypową ozdobę na ścianę czy regał. Pocztówki mogą naprawdę kryć wiele zaskakujących niespodzianek, dlatego warto zwracać na nie uwagę i szukać ich w zakątkach naszych domów, ponieważ mogą przynieść nam sowity zarobek, a filokartystom kolejny cenny eksponat do kolekcji.

Oryginalne, zabytkowe pocztówki w Klaser55

Firma Klaser55, obok pocztów ek przedwojennych, skupuje również antyki i wiele innych przedmiotów. Przeprowadzka czy sprzątanie (mieszkania, strychu, piwnicy) są idealną okazją do tego, aby natknąć się na wiele interesujących przedmiotów, cennych z punktu widzenia kolekcjonerskiego lub artystycznego. Nierzadko okazuje się, że zachwycający motyw przypomina małe dzieło sztuki i wpisuje się w gusta artystów lub miłośników sztuki. Po latach, odkrywając stare zbiory pocztówek, często pierwszą myślą jest pozbycie się ich jako nic niewartej makulatury. Jednak kolekcje mogą zawierać cenne okazy, na które znajdzie się rynek zbytu. Nasi Klienci z chęcią staną się nowymi posiadaczami starych pocztówek przedwojennych oraz innych antyków czy eksponatów.

Rzetelna wycena przedmiotów

W sklepie Klaser55 specjalizujemy się w ocenie starych przedmiotów i chętnie skupujemy oryginalne pamiątki rodzinne, wśród nich także pocztówki przedwojenne. Przynosząc swoje kolekcje do Klaser55, mogą Państwo nie tylko zarobić, ale także dowiedzieć się czegoś o udostępnionych przedmiotach, co może pomóc zgłębić wiedzę na temat swoich przodków i poznać historię rodziny. W naszym sklepie zatrudniamy ludzi podchodzących do swojej pracy z pasją oraz posiadających ogromną wiedzę z zakresu historii, która pozwala im celnie szacować wartość unikatowych eksponatów. Wycena starych pocztówek nie należy do łatwych zadań. Trudno jest ocenić konkretną wartość danego egzemplarza, ponieważ nie ma sztywnego cennika czy oficjalnego notowania, w których można by sprawdzić ich wartość. Wycena odbywa się na podstawie wieku kartki, jej stanu zachowania, a także zależy od tego, czy posiada znaczek pocztowy i jest zapisana. Filokartystyka, czyli hobby polegające na zbieraniu pocztówek, ma także swoją literaturę fachową, taką jak przewodniki cenowe oraz albumy i katalogi dedykowane filokartystom. Jednak podczas sprzedawania starych pocztówek czy kupowania ich w celu zbudowania własnej, unikatowej kolekcji, najważniejsza jest pasja i zaangażowanie.

Więcej

Pocztówki przedwojenne W tej kategorii nie ma produktów.