Pocztówki

Stare pocztówki, pamiętające dawno minione czasy to jedne z ciekawszych pamiątek, które posiadają nie tylko wartość sentymentalną, ale także finansową. Oglądając stare pocztówki  można pomyśleć, że nie przedstawiają one żadnej wartości, poza zdjęciem lub rysunkiem i często kilkoma zdaniami zapisanymi z tyłu, nie prezentują się jako cenne pamiątki. Jednak okazuje się, że wiele z nich jest bardzo wartościowych – przede wszystkim dla kolekcjonerów i pasjonatów (filokartystów), dla których zbieranie tego typu przedmiotów jest bardzo ważną częścią życia.

Co więcej, stare pocztówki mają ogromną wartość historyczno-dokumentalną – często przedstawiają miejsca czy budynki, których dawno już nie ma lub miasta, których panorama na przestrzeni lat uległa całkowitej modernizacji! Dzięki starym pocztówkom można przywołać świat i rzeczywistość, która już minęła, dlatego tak wiele osób chętnie zajmuje się ich kolekcjonowaniem. Na starych pocztówkach możemy odnaleźć ducha minionych czasów i niepowtarzalny klimat, za którym wielu z nas tęskni. Kolekcjonerzy i pasjonaci potrafią więc godzinami przeglądać pocztówki, by znaleźć do swojej kolekcji wyjątkowe i niepowtarzalne okazy, mające wzbogacić ich zbiory.

Oryginalne, zabytkowe pocztówki w Klaser55

Firma Klaser55 skupuje pocztówki, a także antyki i wiele innych rzeczy. Warto sprawdzić, czy nie posiadamy przypadkiem w domu widokówek czy kart pocztowych – niekiedy natrafiamy na nie dopiero podczas porządków lub w trakcie przeprowadzki.

Kiedyś, gdy nie było jeszcze telefonów i internetu, a komunikacja między ludźmi opierała się na wymianie listów lub telegramów, z każdej podróży czy wyjazdu do innego miasta wysyłało się pocztówki. Kilka zdań zapisanych na tylnej stronie kolorowej lub czarno-białej karteczki, ułatwiało kontakt i umożliwiało podtrzymanie relacji międzyludzkich. Stąd ogromna popularność kartek pocztowych. Wysyłane do rodziny, przyjaciół czy dalszych znajomych z kraju i zagranicy pocztówki, stanowiły cenną pamiątkę, dlatego większość otrzymanych kartek zostawiało się z sentymentu. Po latach, odkrywając stare zbiory często pierwszą myślą jest pozbycie się ich, jako nic niewartej makulatury, jednak pocztówkowe kolekcje mogą zawierać cenne okazy.

Zgromadzone przedmioty można przynieść do wyceny.

W sklepie Klaser55 specjalizujemy się w ocenie starych przedmiotów i chętnie skupujemy oryginalne pamiątki rodzinne. Przynosząc swoje kolekcje do Klaser55 mogą Państwo nie tylko zarobić, ale także dowiedzieć się czegoś o udostępnionych przedmiotach. W naszym sklepie zatrudniamy ludzi, którzy podchodzą do swojej pracy z pasją oraz posiadają ogromną wiedzę z zakresu historii, dzięki temu celnie szacują wartość unikatowych eksponatów.

Jaką wartość mogą mieć stare pocztówki?

Okazuje się tymczasem, że takie kartki pocztowe, o których istnieniu nie mamy nawet pojęcia, niosą za sobą bardzo dużą wartość. Nie chodzi tutaj oczywiście tylko o sentyment, ale o wartość dokumentalną oraz artystyczną. W wielu przypadkach na kartkach sprzed dekad możemy bowiem znaleźć fascynujące motywy, zapomniane zabytki czy niewidziane do tej pory zdjęcia. Pocztówki mogą kryć naprawdę wiele zaskakujących niespodzianek, dlatego też zwracajmy na nie uwagę i szukajmy w zakątkach naszych domów, bo wiele z nich może przynieść nam sowity zarobek.

Wycena starych pocztówek to trudne zadanie, ciężko ocenić konkretną wartość danego egzemplarza, ponieważ nie istnieje sztywny cennik czy oficjalne notowania, w których można by sprawdzić ich cenę. Wycena odbywa się na podstawie wieku kartki, jej stanu zachowania, za także zależna jest od tego czy posiada znaczek pocztowy i czy jest zapisana. Filokartystyka, czyli hobby polegające na zbieraniu pocztówek, ma także swoją literaturę fachową, taką jak przewodniki cenowe oraz albumy i katalogi dedykowane filokartystom. Jednak podczas sprzedawania starych pocztówek czy kupowania ich w celu zbudowania własnej, unikatowej kolekcji najważniejsza jest pasja i zaangażowanie. Właśnie te cechy zadecydowały, o powstaniu sklepu Klaser55, miejsca w którym spotykają się miłośnicy pocztówek.

Pocztówki W tej kategorii nie ma produktów.